25 Ιανουάριος 2020

RSS Facebook Twitter

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στην Euroleague πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός (και αυτή εντός έδρας) επί της Βιλερμπάν με 100-88, χάρις στην οποία έμεινε «ζωντανός» στη μάχη για την κατάκτηση της 4ης θέσης στην κανονική περίοδο της Euroleague.

Ο εκτός έδρας αγώνας του Παναθηναϊκού με την ΑΕΛ, για την 21η αγωνιστική Super League, τα παιχνίδια για την 17η αγωνιστική της Basket League και οι αγώνες από τα κορυφαία πρωταθλήματα ποδοσφαίρου της Ευρώπης, ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Στον πιο συγκλονιστικό αγώνα μέχρι τώρα του Australian Open, ο Ρότζερ Φέντερερ «λύγισε» σε πέντε σετ τον Τζον Μίλμαν και προκρίθηκε στην φάση των «16» του τουρνουά.

Παρασκευή, 24 Ιανουάριος 2020 17:45

«Πυρά» ΠΑΟΚ κατά Μαρινάκη

Με επίθεση στον Βαγγέλη Μαρινάκη απάντησε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ στην ανακοίνωση που εξέδωσε λίγο νωρίτερα η πειραϊκή ομάδα κατά του Ιβάν Σαββίδη και της ΕΠΟ, με αφορμή τη φάση του γκολ που σημείωσε ο «Δικέφαλος» στον αγώνα της Λαμίας, για την 20ή αγωνιστική.

Παρασκευή, 24 Ιανουάριος 2020 17:00

«Χρυσή» στο Μόναχο η Κορακάκη

Άλλο ένα χρυσό μετάλλιο πρόσθεσε στην πλούσια συλλογή της η Άννα Κορακάκη.

Στον 3ο γύρο σταμάτησε φέτος η πορεία του Στέφανου Τσιτσιπά στο Australian Open.

Η ΠΑΕ Άρης κάνει λόγο για αποκατάσταση της νομιμότητας, μετά την απόφαση του Διαιτητικού Δικαστηρίου, ενώ τονίζει πως γίνονται προσπάθειες να απαλλαγεί ο σύλλογος οριστικά από την απαγόρευση μετεγγραφών!

Θρίαμβος της Μαρία Σάκκαρη, η οποία νίκησε 6-4,6-4 την Μάντισον Κιςμετά μία ώρα και 15 λεπτά και προκρίθηκε στον για πρώτη φορά στην καριέρα της, στον 4ο γύρο του Australian Open, αλλά και πρώτη φορά σε Major τουρνουά.

Ο εντός έδρας αγώνας του Παναθηναϊκού με τη Βιλερμπάν, για την Euroleague, τα παιχνίδια του Τσιτσιπά και της Σάκκαρη στο Australian Open και η αναμέτρηση των Μιλγουόκι Μπακς με τους Χόρνετς, για το ΝΒΑ, που θα γίνει στο Παρίσι, ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας.

Πέμπτη, 23 Ιανουάριος 2020 23:00